Na návšteve na onkológii v Košiciach

12.február 2020 – Východoslovenský onkologický ústav a Oddelenie detskej onkológie a hematológie v Košiciach

Priatelia mesiac neúnavnej práce náročná cesta do Košíc je za nami. Čo povedať? Zažili sme veru všetko. Nadšenie, radosť, smiech, no aj stres, slzy a strach. Vstávali sme s Jankou o piatej ráno, aby sme sa stihli vychystať, nabaliť autá, a vyraziť na dlhú cestu, na ktorej sme bojovali s časom, vetrom, kuriérom, snehovou kalamitou, závejmi, elektrickými káblami na ceste a aj hladom… Obedovali sme o 18:00, a domov dorazili o 20:50.
No bol to deň neočakávaných a neopakovateľných zážitkov. Každý jeden váš dar je na mieste. Je tam, kde najviac pomôže.
Veľmi nás s Jankou mrzí, že sme sa kvôli chrípkovej epidémii vôbec nedostali k pacientom. Vaše dary však boli všetky odovzdané do dobrých rúk, a sestričky z nemocníc nám sľúbili, že nám z odovzdávania darčekov pacientom a aj zo zdobenia stien vašimi nádhernými obrazmi pošlú fotografie. Tie si môžte pozrieť na našej facebook stránke.

❤

Priatelia ani si neviete predstaviť, ako nesmierne si s Jankou vážime vašu pomoc.

Na zbierke darčekov pre Východoslovenský onkologický ústav a Oddelenie detskej onkológie a hematológie v Košiciach sme sa presvedčili o tom, že dobro a spolupatričnosť ľudí na Slovensku nemajú hraníc.

Keď sme s Jankou zverejnili prosbu o pomoc s darmi pre tieto nemocnice, očakávali sme, že sa nám ozve pár ľudí, ktorí si niečo takéto naozaj môžu dovoliť. No počas celého obdobia trvania zbierky sme každým dňom viac žasli nad tým, koľko z vás sa dokázalo zapojiť. Veľa z vás, ktorí ste sa nám snažili pomôcť, máte svoje vlastné zdravotné problémy, a častokrát sami bojujete s finančnými ťažkosťami.

Preto nám s Jankou nestačí ani tisíc krát napísať ďakujem, aby sme dostatočne vyjadrili vďačnosť, ktorú k vám cítime. Hovorí sa, že more sa tvorí z kvapiek, no nám sa spoločnými silami podarilo vytvoriť obrovský oceán. Oceán plný nadšenia, lásky, nádeje, pochopenia, a ochoty pomáhať. Myslím, že bez tejto podpory vás všetkých, by sa nám také veľké množstvo prekrásnych darov zoskupiť určite nepodarilo.