Pomáhali sme v Komárne

Priatelia len vďaka vám sme si iba tri týždne po návšteve nemocnice v Košiciach mohli dovoliť ísť obdarovať v pondelok 2.3.2020 aj onkologických pacientov v Komárne. Chceli by sme sa zo srdca poďakovať pani Beáte Farkašovej, ktorá nám s nadšením pomáhala s celou organizáciou našej návštevy, zabezpečila celý jej príjemný priebeh, celý čas sa nám ochotne venovala, a už o nás stihla napísať aj úžasný článok, ktorý si môžete prečítať kliknutím na odkaz, ktorý pridávam na koniec tohto textu.

Dokonca nás s úsmevom na tvári privítal aj MUDr. Pavel Demeter, MBA, primár klinickej a radiačnej onkológie, ktorý nás previedol celým oddelením, poukazoval nám všetky prístroje, a dokonca nám veľmi podrobne vysvetlil ich funkčnosť. Počas jeho rozprávania sme pochopili, že je veľký rozdiel v kvalite prístrojov, ktoré majú onkologické pracoviská na Slovensku k dispozícii. Vôbec sme s Jankou o týchto detailoch do včerajšieho dňa netušili, no po včerajšom rozhovore s pánom primárom a aj s pacientami vám musíme túto nemocnicu s nadšením odporúčať. Pretože okrem milého a stále usmiateho personálu sa v tejto nemocnici nachádza najlepší lineárny urýchľovač na liečbu nádorových ochorení v Čechách a na Slovensku.

Vďaka tomuto prístroju a výbornej organizácii práce majú na onkológii v Komárne minimálne čakacie doby na poskytnutie liečby / termín na prvé ožarovanie u nich dostanete už do jedného týždňa/ minimálne čakacie doby v čakárňach, a zároveň sa tu stretnete s neuveriteľne ľudským prístupom celého personálu, ktorý s vami bude ochotne komunikovať o všetkom, čo pri liečbe potrebujete vedieť. Na oddelení tu vládne pokoj a pozitívna energia, ktorú každý, kto sa na tomto mieste ocitne, pocíti hneď v prvej chvíli, ako sem vstúpi.

Iba vďaka vašim darčekom, ktoré ste nám s láskou posielali, vďaka vašej osobnej pomoci pri organizácii, vďaka vašim finančným darom, a v neposlednom rade vďaka vašim slovám podpory a odporúčaniam, sme mohli spríjemniť deň, vyčariť úsmev na tvári a tiež dojať k slzám ľudí, ktorí prežívajú najťažšie obdobie svojho života. Vaše obrazy budú len vďaka vám pacientom v tejto nemocnici spríjemňovať pobyt, a budú ich motivovať k umeleckej tvorbe. Naozaj sa ani slovami nedá opísať tento nezabudnuteľný zážitok plný emócií, ktorý v nás s Jankou zanechal hlbokú stopu. Pretože ak ste mohli niekomu spríjemniť čo i len jeden deň z jeho života, spôsobiť druhému čo i len jeden okamih radosti, tak viete, že váš život má naozaj zmysel. Zároveň nesmierne ďakujeme nášmu Anjelovi, ktorý pre nás zabezpečil financie na dokúpenie potrebných darčekov, dal nám na túto príležitosť vyrobiť perfektné taštičky, a zároveň sa každý deň svedomito stará o našu dobrú náladu.

Chceli by sme ešte raz z celého srdca poďakovať každému, kto sa do tohto krásneho projektu s nami aktívne zapojil, a prispel tak k šíreniu dobra, lásky, pochopenia, pocitov spolupatričnosti, a k našej spoločnej radosti z pomoci druhým.

Prečítajte si o nás na stránkach Nemocnice v Komárne.