Martina Kavuliaková Stríbrnská

✨♥️ ✨Keď bol ocko náhle hospitalizovaný, snažili sme sa s ním tráviť každučkú chvíľku. Uvedomovali sme si, že jeho čas sa kráti. Hoci sme dúfali v zázrak, chceli sme, aby každý deň v nemocnici bol plný toho, čo mal vždy rád.

✨🌖 ✨Bývali sme na izbe dlho do noci. Počúvali jeho obľúbenú hudbu a iba tak boli. Rozprávali sme spolu o veciach na ktoré dovtedy nikdy nebol čas.

✨📝✨Kým som počas dňa bola v práci, potreboval aj on zamestnať svoju myseľ niečím iným, než len neustálym premýšľaním nad tým, čo s ním bude ďalej. Preto som mu priniesla knihy v ktorých choroba, či dokonca koniec života boli vykreslené v nádeji svetla večnosti. Bol nadšený.

Z muža, ktorý predtým skoro vôbec nečítal alebo čítal iba sporadicky, sa stal doslova knihomoľ. Hltal stránku po stránke, až som pochopila, že práve čítanie mu pomáha prežiť chvíle, keď s ním práve v nemocnici nie sme.

✨🌈✨Môj otec zomrel. Nevyhral síce svoj boj nad rakovinou, no dnes viem, že zvíťazil nad každým strachom, sklamaním a nesplneným očakávaním od života, ktorý stihol prežiť. Odišiel do pokoja.

✨🏋🏼‍♀️✨Ivanka Debrecéniová je žena, ktorá TO PREŽILA. Prešla si cestou k uzdraveniu a rozhodla sa sprevádzať svojimi básňami tých, ktorí idú po rovnakej ceste. Lebo práve básne boli tým, čo jej deň po dni dodávalo silu prežiť.

✨🏆✨Ivanka vyšla zo svojho boja ako víťaz a napísala zbierku intímnych básní, ktoré nesú v sebe nesmierne hlboké posolstvo života. Vznikli práve v čase, kedy sa iní rozhodnú rozlúčiť zo životom. Ona nie!

✨🥊✨Nevzdala to a bojovala až pokým víťazstvo nedržala pevne vo svojich rukách.

✨🌿✨Život je krehké čosi, čo za svoj život objavujeme ešte nespočetne veľa krát. Ivanka našla nový spôsob, ako myslieť, cítiť, žiť oveľa skutočnejšie, než kedykoľvek predtým.

✨☀️✨Jej básne sú plné radosti a nadšenia z neviditeľných drobností bežného dňa. Kúsok po kúsku nimi odhaľuje svoju dušu. Čitateľ má tak jasný dôkaz toho, že aj to, čo je krehké a zraniteľné, môže byť napokon veľmi odvážne a mocné. Že láska k životu nás môže naučiť vidieť tie isté veci novým spôsobom.

✨💊✨Jej kniha je liekom. Liekom pre dušu uboleného človeka. Každého, kto vo svojom vnútri bojuje s akýmkoľvek druhom rakoviny. Či už tým, ktorý ničí telo alebo rakovinou mysle. Práve tú, totiž často vôbec nevnímame. Prichádza tajne, len aby nám vzala chuť žiť skutočne.

✨🎁✨Táto kniha je dar! Dar plný lásky zabalenej vo veršoch. Ak hľadáš niečo špeciálne pre človeka, ktorého životná situácia nie je práve jednoduchá, toto je presne to správne posilnenie pre jeho dušu!

✨❤️✨ Ivanka, ďakujeme!

Martina Kavuliaková Stríbrnská ( autorka Knihy zázrakov)